Zákon príťažlivosti a pozitívne myslenie

Diskusná téma: Zákon príťažlivosti

Dátum 18.12.2013
Vložil Eirangel
Titulok osobná skúsenosť :)

Zdravím ťa milý priateľ,

po prečítaní vyššie uvedeného článku a príspevkov ľudí na tento článok som pocítila potrebu podeliť sa s Tebou, milí priateľ, o moje osobné skúsenosti.
Začnem pekne po poriadku :)

Na duchovnú cestu ma nasmeroval môjmu srdcu veľmi blízky priateľ. Ako? Rozprával o veciach tak, ako keby ich už mal/vlastnil/aktuálne pociťoval. Prečo to robí? - to bola moja otázka na neho. Odpovedal - vo svojom živote môžeš všetko dosiahnuť, ľudia žijúci dávno pred nami mali vedomosť, že pri precítení svojich túžob môžu všetko dosiahnuť. No prvým krokom je byť vďačný. Zamyslime sa spoločne - ako začínaš svoj deň? Napíšem ti ako ho začínam ja - ráno mi zazvoní budík(naschvál ho mám nastavení o 30-45 minút skôr) - prečo? - aby som môj nový deň mohla začať s VĎAČNOSŤOU :) Ďakujem za nový deň; za to, že som sa doň zobudila. Ďakujem za to, že som zdravá, že cítim, vidím, počujem, hovorím, chodím, ďakujem za rodičov - za matku a otca, ktorí mi darovali život <3 Ďakujem za každého z mojich deviatich súrodencov. Ďakujem za priateľa, ktorý ma nasmeroval na moju duchovnú púť. Ďakujem za prácu, za kolegov, ďakujem za slnko, dážď, vietor, sneh, ...som vďačná za každú situáciu, každého človeka, ktorého počas dňa stretnem.

Keď človek začína byť vďačný a túto vďačnosť preciťuje z hĺbky svojho srdca - vesmír mu na jeho vďačnosť a pozitívne vibrácie(ktoré sú v jeho vďačnosti obsiahnuté) spätne odpovedá tým, že mu do života prináša ľudí/veci/situácie, ktoré sú odrazom toho, na čo tento človek myslí, čomu dáva pozitívnu energiu precítenú z hĺbky svojej duše.

Posledný rok - rok 2013 bol v mojom živote, ale aj v živote mojich blízkych priateľov veľmi silným rokom. Pomaly sa chýli ku koncu a ja si uvedomujem, že sa ešte udejú veľmi silné momenty, ktoré ma posunú ešte vyššie.
Predovšetkým som začala milovať samú seba, prijala som sa taká aká som s tým, že sa každý deň snažím byť lepším spiritom - venujem úsmev každej osobe, ktorú počas dňa stretnem - tým venujem kúsok seba, zo svojej duše, zo svojej pozitívnej energie, venujem kúsok lásky a ten človek, ktorý túto silu energie pocíti, tiež zatúži urobiť radosť niekomu inému, práve svojim úprimným úsmevom, pohľadom, dotykom, vrúcnym objatím...

Byť stále pozitívne naladený je veľmi náročné, no dôležité je zastaviť sa - aj v ťažkej situácii, rozhliadnuť sa okolo seba a uvedomiť si čo vo svojom živote mám - za čo môžem úprimne zo srdca poďakovať. Tým sa naladí na pozitívnu vlnu, a omnoho ľahšie dokáže riešiť náročné situácie v práci, v škole, vo vzťahoch. :) I ja sa učím každý deň - všetci sa učíme každý deň novému a to je na tom to krásne - nie prežívať svoj život, ale z celého srdca a z celej hĺbky svojej duše precítiť každú chvíľu - žiť pre prítomnosť(odpustiť minulosti, prijať ju taká aká bola. Ak sa stále budeš utápať v minulosti a myslieť na minulosť - nežiješ v prítomnosti, strácaš to podstatné - prítomný okamih ti preletí pomedzi prsty a ani sa nenazdáš a opäť budeš myslieť len na minulosť. PRETO SA ZASTAV, rozhliadni sa okolo seba a uvedom si silu prítomného okamihu, ktorý ťa celého obklopuje. Zároveň sa netráp budúcnosťou, NESTRACHUJ SA! Strach je zlý pán! Celý dnešný systém v ktorom žijeme je vytvorený - je plný strachu, nenávisti, zlomyseľnosti, podvodov, negatívnych správ,... Čoho by si sa mal báť?! Tým, že uvažuješ nad vecami/ľuďmi/situáciami, ktoré ti "naháňajú" strach, máš negatívne myšlienky, vibrácie ... a preto ti vesmír spätne pošle to, na čo Ty myslíš - negatívno = ZÁKON PRÍŤAŽLIVOSTI).

No povedz, priateľ môj, nie je príjemnejšie myslieť len na to dobré? Neobávať sa, rozdávať lásku, pokoj, nehu, pozitívnu energiu a tešiť sa na všetko, čo vo svojom živote dosiahneš a zároveň ďakovať za všetko čo máš? :)

Moja osobná skúsenosť:
Najväčšou skúsenosťou tohto roku 2013 bola moja nová práca. V starej práci som sa necítila príjemne. Kolegyňa, robila problémy a ja som sa prestala tešiť chodiť do práce, nebola som vďačná za to, že vôbec nejakú prácu mám, stále prichádzali len podrazy - z každej strany sa niečo na mňa rútilo...(toto obdobie trvalo pár týždňov). Potom som sa zastavila - a uvedomila som si, že si za to môžem sama - sama som si tieto negatíva k sebe pritiahla - tým ako som rozmýšľala, tým, čo som preciťovala.

Nastal zlom a ja som odpustila kolegyni - úprimne z celej hĺbky mojej duše a srdca. Bola som vďačná za to, že mi ju vesmír poslal "do cesty" - práve ona bola hybnou silou môjho zamyslenia. Zlomu v mojom živote. A ja som sa začala tešiť do práce, lebo som jej odpustila, už ma nič vo vnútri nezožieralo a mohla som začať budovať moju budúcnosť. Niekoľkokrát počas dňa som ďakovala za všetko, čo mi vesmír posiela. Začala som afirmovať(ráno pred zrkadlom, cez deň, večer) - preciťovala som to, že robím v mojej vysnívanej práci. Neostala som pasívna, začala som si popri pracovní hľadať novú prácu, rozposielala som životopisy.
Netrvalo dlho(možno 3 týždne) a ja som bola pozvaná na môj prvý pohovor na tú istú pozíciu, na akej som pracovala, len v inej spoločnosti. No vesmír cítil energiu, ktorú som posielala v mojich afirmáciách a odpovedal mi späť - odpovedal mi takým spôsobom, že som dostala moju vysnívanú prácu - tú ktorú som chcela robiť posledné tri roky - je to úžasné! :) je to nádherné - je to tak krásne -ďakujem za túto prácu.
Začala som pracovať od prvého decembra 2013 na nádhernom projekte - snažím sa vytvoriť priestor pre ľudí, ktorí majú túžbu žiť v spojení s prírodou, so zvieratkami, žiť naplnený život.

Priateľ, Ty skutočne môžeš všetko dosiahnuť! Príjmy samého seba, odpusti ľuďom, ktorí Ti v živote ublížili, každé ráno a i počas dňa buď vďačný za všetko čo máš(len sa rozhliadni a ďakuj), rozdávaj z celej hĺbky lásku(tá je najdôležitejšia: "Your heart is the key"), úsmev, pozitívne vibrácie a vedz, že vesmír Ti pošle všetko, o čo budeš žiadať!
Si krásny človek a ja ti z celej hĺbky môjho vnútra prajem, aby si našiel samého seba a aby si prežil každý deň plný lásky, úsmevu, pohody a radosti. Nech sa Ti každý deň a vo všetkom darí! <3

S láskou Katka :)

 

© 2009 Všetky práva vyhradené.

Tvorba web stránok zdarmaWebnode

the secret - zákon príťažlivosti - pozitívne myslenie