Zákon príťažlivosti a pozitívne myslenie

Diskusná téma: Zákon príťažlivosti

Dátum 17.09.2013
Vložil Miroslav
Titulok pesimistka

Vedel by som ti poradiť ako na to. Tiež som kedysi prežíval to isté. Ak som niekde išiel vopred som vedel že tam bude vela ludí, ak som niečo potreboval stihnuť, vedel som že nestihnem , že sa nepodarí, že ma niekto rozčúli. Nie že by som o tom presviedčal seba, dokonca som to nútil iným. Rečami typu uvidíš že sa mi to nepodarí... A ono sa to nepodarilo a hoci mi z toho bolo zle, na druhej strane som bol akosi uspokojeny že mam pravdu. Ľahko bolo druhým povedať že predstav si že to vyjde, ver si, mysli pozitívne. Ak je človek roky presviedčaný, že na niečo nemá, je tým presiaknutý, nedá sa teraz zrazu hop a už myslím len pozitívne a dlhoročné skúsenosti proste premeniť na to že teraz to bude dobre. No a výsledok bol taký, že nielen ja som bol stále nespokojný a nešťastný, ale som tým otravoval okolie. Večne uhundraný pesimista, ktorému sa rúti svet a ktorý je nešastný aj keď sa nič zlé nedeje, len som unavoval cele svoje okolie. Keď som sa učil myslieť pozitívne, bolo to jednoduhšie ako som si myslel. Robil som to tak, že ak som bol presvedčený že niekde bude veľa ľudí, nesnažil som sa to zlomiť a presviedčať sa o opaku. Ale jednoducho som sa snažil na to nemyslieť. Síce som išiel na nejaký úrad s určitým odporom, ale myslel som na niečo úplne iné, príjemné čo sa mi vtedy páčilo, napríklad som sníval aj keď o nereálnom, hlavne nemyslieť na to jedno. Ak som išiel s nechuťou na stretnutie, do práce alebo na čokolvek alebo som mal z niečoho strach, nesnažil som sa na silu presvedčiť o opaku ale skrátka som myslel na ine veci a ono to nakoniec vôbec nebolo take zle a aj katastrofalne situacie sa vlastne vyriešili sami. Po velmi krátkom čase som sa uplne zmenil. Stal sa zo mna človek síce so svojími starosťami, ale večne pokojný, usmiaty, medzi ľuďmi veľmi obľúbený, Starosti síce beriem vážne ale neobesím sa pre ne a napriek tomu že ešte veľa potrebujem v živote zmeniť, teším sa z toho čo mám. Ak ma za den rozčúli jedna vec ostáva tisíc ďalších ktoré ma potešia a výjdu. A napokon povinnosti ktoré som mal na celý deň zrazu vybavím do obeda a vlastne ani neviem ako. Skús to robiť takto, mne sa to podarilo. Milionárom som sa síce nestal, ale v pojom živote je pokoj a pohoda, už to je velký zázrak, inak by som skončil na liekoch, alebo v márnici.A teraz mám chuť silu a vieru myslieť a veriť v zmenu k lepšieu a čo bude to proste bude.

 

© 2009 Všetky práva vyhradené.

Tvorba web stránok zdarmaWebnode

the secret - zákon príťažlivosti - pozitívne myslenie